Monter rusztowań to zawód, który już od dłuższego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem w Polsce i w Europie. Powodem  są przede wszystkim pracę modernizacyjne sektora przemysłowego oraz prężny rozwój współczesnych miast, w wyniku, którego przeprowadza się obecnie wiele prac budowlanych oraz remontowych, wymagających zastosowania rusztowań. To właśnie monter jest bowiem odpowiedzialny za prawidłowość montowanych konstrukcji, a także za bezpieczeństwo korzystających z nich współpracowników. Ze względu na duże zapotrzebowanie ze strony zleceniodawców, a także wyższe zarobki, coraz więcej Polaków decyduje się na zostanie monterem rusztowań w Niemczech. Zanim zdecydujemy się jednak na wykonywanie takiego zawodu, warto sprawdzić, na jakie zarobki możemy liczyć za naszą zachodnią granicą.

Ile zarabia monter rusztowań w Niemczech?

Ogromną zaletą pracy jako monter w Niemczech jest to, że w kraju tym na pracowników czeka wielu zleceniodawców. Fakt ten, w połączeniu z możliwością szybkiego dojazdu, sprawia, że Niemcy są jednym z najatrakcyjniejszych miejsc pracy dla polskich specjalistów z branży rusztowaniowej. Nie bez znaczenia są też same zarobki, przewyższające nawet kilkukrotnie  stawki oferowane przez polskich pracodawców. Zleceniodawcy z tego kraju cenią sobie bardzo znajomość fachu i sumienność naszych pracowników a  polscy monterzy bez trudu odnajdują się na tamtejszym rynku pracy.

Należy przy tym pamiętać, że wysokość zarobków, podobnie jak w przypadku pracy w Polsce, zależy również od doświadczenia montera. Początkujący monter rusztowań będzie więc na początku zarabiał mniej niż doświadczony pracownik. Ale mimo wszystko w  porównaniu z wysokością wynagrodzeń w Polsce w dalszym ciągu można w Niemczech liczyć na bardzo dobre zarobki.

Godziwe warunki pracy

Nie zapominajmy, że chociaż same plany pracy na rusztowaniach w Niemczech najczęściej wiążą się z potrzebą zwiększenia przychodów, nie należy bagatelizować także kwestii benefitów. Polski monter rusztowań może więc liczyć na zapewnione przez pracodawcę zakwaterowanie, a także wygodny dojazd na miejsce pracy i z powrotem. Pracodawca oferuje także ubezpieczenie zdrowotne, zapewnia niezbędne narzędzia oraz wysokiej klasy odzież ochronną. Przeszukując dostępne oferty pracy, warto więc zwrócić szczególną uwagę na to, czy benefity te są wymienione w ogłoszeniu. Zawód montera rusztowań wymaga bowiem nierzadko przebywania na wysokościach w trudnych warunkach pogodowych.

Współpraca z polską firmą

Oczywiście szukanie pracy na własną rękę nierzadko potrafi sprawić wiele problemów – zwłaszcza jeśli interesują nas zagraniczne oferty. Właśnie dlatego warto rozważyć nawiązanie współpracy z polską firmą zajmującą się realizacją zleceń w Niemczech. Atutem takiego rozwiązania jest m.in. możliwość ukończenia niezbędnego szkolenia przygotowującego kandydata do montażu oraz demontażu rusztowań za granicą. Co więcej, nawiązanie takiej współpracy stanowi pełne zabezpieczenie przed wszelkimi nieoczekiwanymi sytuacjami mogącymi skutkować brakiem zatrudnienia.

Firma GLT oferuje możliwość rozpoczęcia kariery jako monter rusztowań w Niemczech. Jako doświadczeni specjaliści zapewniamy pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku pracy z najlepszymi specjalistami z branży rusztowaniowej z dostępem do profesjonalnych szkoleń. Zapewniamy przy tym godziwe zarobki, pełen pakiet benefitów oraz regularne wyjazdy i zjazdy  do Polski, co pozwala na pogodzenie pracy za granicą z życiem prywatnym w Polsce. Zachęcamy tym samym do sprawdzenia naszych ofert dla monterów rusztowań i pomocników monterów rusztowań zainteresowanych pracą w Niemczech.


Ile może zarobić monter rusztowań w Niemczech? - GLT